Sportivi de performanta - Club Sportiv Luna

Raul Neama

Campion national la copii si juniori

An nastere : 1998
Practica inotul din 2007

Performante obtinute (click)

  • Amsterdam, 11 – 13 decembrie 2015 – Amsterdam Swim Cup (calificari pentru Jocurile Olimpice de la Rio): Loc 44 – 50m Fluture (25”80), Loc 36 -100m Fluture (56”93)
  • Bucuresti, 8 – 12 iulie 2015 – Campionatele Internationale ale Romaniei: Loc I – 50m Fluture (25”75), Loc II – 100m Fluture (56”25), Loc II – 200m Fluture (2’08”10)
  • Oradea, 25 – 26 aprilie 2015 – Campionatul Bacanic de Juniori: Loc IV – 100m Fluture (57”33), Loc II – stafeta 400m Mixt
  • Pitesti, 11-15 dec 2014 –  Campionat National de juniori: Locul III in proba de 100m Fluture
  • Praga, Cehia, 5-6 dec 2014 – Campionatele tarilor centrtal europene: Locul 3 in proba de 4x100m Mixt; Locul 7 in proba de 100m Fluture
  • Bucuresti, 18-21 iulie 2014 – Campionat National de juniori II: Locul I in probele 50m si 100m Fluture; Locul III in proba de 50m Liber
  • Baia Mare, 11-13 aprilie 2014 – Campionat National de juniori II: Locul I in probele 100 si 200 Fluture; Locul II in proba de 100m Liber
  • Munchen, Germania, 22-23 mart 2014 – Head Trophy: Locul II in probele de 100m Liber, 100 si 200 Fluture
  • Bucuresti, 18-21 iulie 2013 – Campionat Nat. de juniori II: Locul II – proba 50m Fluture,
  • Baia Mare,18-21 aprilie 2013 – Campionat National de juniori II: Locul I – proba 50m future, Locul II – proba 100m future si100m liber, Locul III – probele 50m
  • Bucuresti, 12-15 iulie 2012 – Campionat Nat. de juniori II: Locul I – proba 50m future, Locul III – probele 50m si 100m liber
  • Baia Mare,19-22 aprilie 2012 – Campionat National de juniori II: Locul I – proba 50m future, Locul II – proba 100m future, Locul II – probele 50m si 100m liber
  • Braila 30 Iunie – 03 Iulie 2011 – Campionat National De Copii 11-13 Ani: Locul III, 50 m fluture, Locul III, 100 m fluture, Locul II, 100 m liber, Locul II, 50 m liber
  • Pitesti 25 – 27 Martie 2011 – Campionat National De Poliatlon, Copii 11-13 Ani: Locul II, 50 m liber, Locul III, 200 m liber, Locul II, 100 m liber, Locul II, 50 m fluture
  • Bacau, 9 – 12 Dec. 2010 – Campionat National De Semifond, Copii 11-13: Locul III la 100 m fluture, Locul II la 100 m liber
  • Pitesti, 6 – 7 Noiembrie 2010, Concurs National Cupa Tyr: Locul III la 400 m liber, Locul II la 100 m fluture, Locul III la 100 m spate
  • Ungaria, Hajduszoboszlo, 30 – 31 Octombrie 2010, Hungarospa, LEN: Locul II la 100 m liber
  • Braila 1 – 4 Iulie 2010 – Campionat National De Copii 11-13 Ani: Locul II la 50 m liber
  • Cehia, Praga, 5 6 Iunie 2010 Cupa Arena, LEN: Locul I la 50 m Liber, Locul I la 50 m spate, Locul I la 50 m fluture, Locul I la 100 m liber, Locul I la 100 m spate, Locul II la 200 m mixt, Locul II la 400 m liber
  • Pitesti, 22 23 Mai 2010 Cupa Pitesti: Locul I la 100 m liber, Locul I la 100 m spate, Locul II la 50 m fluture
  • Baia Mare 8 – 9 Mai 2010 – Cupa Tyr-flykick: Locul I la 100 m spate, Locul I la 50 m liber, Locul I la 100 m liber, Locul I la 50 m spate, Locul I la 50 m fluture
  • Pitesti 26 – 28 Martie 2010 – Campionat National De Poliatlon: Locul II la 100 m liber, Locul III la 200 m liber, Locul II la 50 m liber, Locul II la 50 m future
  • Germania, Bonn 19 – 21 Februarie 2010 – Concurs International LEN: Locul II la 200 m mixt, Locul II la 200 m spate, Locul I la 100 m spate, Locul III la 400 m mixt, Locul I la 50 m liber
  • Bacau 28 – 29 Noiembrie 2009 – Campionat National De Copii 10 – 11 Ani :Locul III la 100 m liber
  • Braila 25 – 28 Iunie 2009 – Campionat National De Copii 11-13 Ani :Locul III la 50 m liber
  • Pitesti 20 – 22 Martie 2009 – Campionat National De Poliatlon: Locul I la proba 50 m liber, Locul II la proba 100 m liber

Cosmin Spinu

An nastere : 1998
Practica inotul din 2007

Performante obtinute (click)

  • Bucuresti, Campionat National de juniori II, 12-15 iulie 2012: Locul III in proba de 50m fluture
  • Baia Mare, cupa Tyr Flykick, 30 aprilie – 1mai 2011: Locul I in probele 200m craul si spate, Locul II in probele 50,100, 200m fluture, la 50m,100m spate
  • Izvorani, Cupa Asseco,12-13 mai 2012: Locul III in probele 50m, 100m fluturesi 200m mixt
  • Bacau, Cupa Bacaului, 29-30 octombrie 2011: Locul III in proba de 100m fluture
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul II in proba de 50m spate, Locul III la 50m fluture

Mihai Stroe

An nastere : 1998
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Izvorani, 26-27 apr 2014 – Cupa Asseco: Locul II in proba de 50m Bras; Locul III in proba de 100m bras
  • Munchen, Germania, 22-23 mart 2014 – Head Trophy: Locul 7 in proba de 200m bras
  • Izvorani, 25-26 oct 2014 – Cupa AMNB: Locul III in probele de 100m si 200m Bras
  • Baia Mare, Cupa Gheorghe Demeca, 9-10 martie 2013 : Locul III in proba de 200m Bras, Locul IV in proba de 100m bras
  • Baia Mare,19-22 aprilie 2012 – Campionat National de Juniori II: Locul II in proba de stafeta 4x100m Mixt

Remus Gal

An nastere : 1998
Practica inotul din 2009

Performante obtinute (click)

  • TIMISOARA, 23 – 24 Octombrie 2010 Cupa Timisoara: Locul II la 50 m liber, Locul II la 100 m mixt, Locul III la 50 m fluture, Locul I la 100 m liber
  • CEHIA, PRAGA, 5 – 6 Iunie 2010 Cupa Arena, LEN: Locul II la 50 m fluture, Locul III la 100 m liber, Locul III la 400 m liber
  • GERMANIA, BONN 19 – 21 Februarie 2010 – Concurs International LEN: Locul II la 50 m liber

Diana Pitigoi

An nastere : 1999
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Pitesti, Cupa CSM, 17-18 noiembrie 2012: Locul III in proba de 50m craul
  • Tg. Mures, Cupa H2O, 3 noiembrie 2012: Locul I in proba de 50m spate, Locul II in clasamentul general
  • Izvorani, Cupa Asseco,12-13 mai 2012: Locul III in proba de 100m Spate
  • Galati ,Cupa Viva, 7-8 aprilie 2012: Locul II in probele de 50m craulsi spate, Locul III la 50m fluture
  • Suceava, CupaBucovinei, 26-27 februarie 2012: Locul II in probele: 50m, 100m liber; Locul II in probele 50m spate, 50m fluture
  • Pitesti, Cupa TYR, 12-13 noembrie 2011: Locul I in proba de 50m spate, Locul II la 100m liber
  • Bacau, Cupa Bacaului, 29-30 octombrie 2011: Locul II in proba de 50m spate
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul I In proba de 50m spate, Locul II la 50m craul
  • Brasov, Cupa inotatorului \93AS\94, 4 iunie 2011: Locul I in proba de 50m spate ,Locul II la 50m craul
  • Sibiu, Cupa Martisor, 5 martie 2011: Locul III in proba 50m spate

Eric Roman

An nastere : 2000
Practica inotul din 2007

Performante obtinute (click)

  • Pitesti, Cupa CSM, 17-18 noiembrie 2012: Locul III in proba de 50m bras
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul II in proba 50m bras
  • Sibiu, Cupa martisor, 5 martie 2011: Locul II in proba de 50m bras
  • Pitesti, Cupa CSM, 22-23 mai 2010: Locul II in proba de 50m bras

Raul Sapataru

An nastere : 2000
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Brasov, Cupa inotatorului \93AS\94, 4 iunie 2011: Locul III in proba de 50m craul
  • Baia Mare, cupa Tyr Flykick, 30 aprilie – 1mai 2011: Locul III in proba de 50m bras

Edi Muscalu

An nastere : 2000
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

Andreea Candea

An nastere : 2000
Practica inotul din 2011

Performante obtinute (click)

  • Pitesti, Cupa CSM, 17-18 noiembrie 2012: Locul I in proba de 50m bras, Locul III la 50m fluture
  • Tg. Mures, Cupa H2O, 3 noiembrie 2012: Locul 5 in proba de 100m bras la categoria 13 ani
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 13 octombrie 2012: Locul III in probele 50 fluture si bras
  • Galati ,Cupa Viva, 7-8 aprilie 2012: Locul II in probele de 100m spate si bras, Locul III in probele de 100m craul si fluture
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul III in probele 50 fluture si bras

Stefania Anghel

An nastere : 2001
Practica inotul din 2007

Performante obtinute (click)

  • Campina, 23-24 noiembrie 2013 – Cupa Contratimp: Locul III in proba de 100m bras
  • Sfantu Gheorghe , 15 octombrie 2011 – Cupa Sprint: Locul III in proba de 50m bras

Ioana Filip

An nastere : 2001
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Sfantu Gheorghe, 5 octombrie 2013 – Cupa Sprint: Locul II in probele de 50m spate si craul
  • Pitesti, Cupa CSM, 17-18 noiembrie 2012: Locul III in proba de 50m craul
  • Tg. Mures, Cupa H2O, 3 noiembrie 2012: Locul I in proba de 50m spate, Locul II in clasamentul general
  • Izvorani, Cupa Asseco,12-13 mai 2012: Locul III in proba de 100m Spate
  • Galati ,Cupa Viva, 7-8 aprilie 2012: Locul II in probele de 50m craulsi spate, Locul III la 50m fluture
  • Suceava, CupaBucovinei, 26-27 februarie 2012: Locul II in probele: 50m, 100m liber; Locul II in probele 50m spate, 50m fluture
  • Pitesti, Cupa TYR, 12-13 noembrie 2011: Locul I in proba de 50m spate, Locul II la 100m liber
  • Bacau, CupaBacaului, 29-30 octombrie 2011: Locul II in proba de 50m spate
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul I In proba de 50m Spate, Locul II la 50m craul
  • Brasov, Cupainotatorului \93AS\94, 4 iunie 2011: Locul I in proba de 50m spate, Locul II la 50m craul
  • Sibiu, Cupa Martisor,5martie 2011: Locul III in proba 50m spate

Andrei Gheorghita

An nastere : 2002
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Pitesti, 19 oct 2014, Cupa CSM : locul I in probele de 50m craul si spate; Locul 3 in proba de 50m bras; locul 2 in proba de 50m fluture
  • Munchen, Germania, 22-23 mart 2014 – Head Trophy: Locul 14 -100m Liber
  • Campina, 23-24 noiembrie 2013 – Cupa Contratimp: Locul I in probele de 50m, 100m liber, 50m fluture. Locul II in probele de 50m spate si 100m mixt. Locul III in probele de 50m, 100m spate si 100m bras
  • Brasov, 1 iunie 2013 – Cupa \93Luna copiilor\94 : locul I in probele de 50 m spate si craul
  • Baia Mare, Cupa Gheorghe Demeca, 9-10 martie 2013 : Locul II in proba de 100m Fluture si Locul III in proba de 100m Bras
  • Arad, CAMPIONATELE NATIONALE de copiii 10 ani, 23-24 iunie 2012: Locul 5 in proba de 50m Craul
  • Galati ,Cupa Viva, 7-8 aprilie 2012: Locul I in proba de 50m craul. Locul II la fluture, bras si spate
  • Sibiu ,Cupa Martisor, 5 martie 2011: Locul I in probele de craul, spate si fluture. Locul II la bras
  • Baia Mare, Cupa TYR-Flykick, 8 mai 2010: Locul II in proba de 50m bras, Locul III la 50m craulsi spate
  • Suceava, CupaBucovinei, 26-27 februarie 2012: Locul I in proba de 50m craul, Locul III la 50m spate, Locul II la 100m liber si 50m fluture
  • Pitesti, Cupa TYR, 12-13 noembrie 2011: Locul II in probele de 50m craul si spate
  • Bacau, Cupa Bacaului, 29-30 octombrie 2011: Locul II in probele de 50m fluture si craul, Locul III la spate
  • Sf. Gheorghe, Cupa Sprint, 15 octombrie 2011: Locul I In probele de 50m craulsi Spate, Locul II la bras
  • Brasov, Cupa Inotatorului \93AS\94, 4 iunie 2011: Locul I in probele de 50m craul si spate
  • Pitesti, Cupa Petre Deac, 28-29 mai 2011: Locul I in proba de 50m spate
  • Sibiu, Cupa Martisor, 5 martie 2011: Locul I in probele de craul, Bras, Spate si fluture
  • Pitesti, Cupa TYR, 6-7 noembrie 2010: Locul II in proba de 50m craul
  • Pitesti, Cupa CSM, 22-23 mai 2010: Locul I – 50m craul. Locul III la Bras

Alexandru Petrache

An nastere : 2002
Practica inotul din 2010

Performante obtinute (click)

  • Campina, 22 noiembrie 2014 – Cupa inotatorului “AS”: Locul 1 in probele de 100m Fluture, Spate, Bras si craul
  • Munchen, Germania, 22-23 martie 2014 – Head Trophy: Locul 9 in proba de 200m Bras si locul 12 in probele de 100m Bras si Fluture
  • Campina, 23-24 noiembrie 2013 – Cupa Contratimp: Locul II in probele de 50m si 100m bras. Locul III in proba de 50m fluture
  • Brasov, 1 iunie 2013 – Cupa \93Luna copiilor\94 : Locul III in proba de 50m craul
  • Baia Mare, Cupa Gheorghe Demeca, 9-10 martie 2013 : Locul II in proba de 50m fluture si locul III in proba de 100m Fluture
  • Tg. Mures, Cupa H2O, 3 noiembrie 2012: Locul III in probele de 50m bras si fluture
  • Galati , Cupa Viva, 7-8 aprilie 2012: Locul III in proba de 50m bras
  • Sibiu, Cupa Martisor, 3 martie 2012: Locul I in proba de 50m Bras, Locul II in proba de 50m Fluture. Locul III in proba de 50m Spate

Andreas Faur

An nastere : 2003
Practica inotul din 2011

Performante obtinute (click)

  • Campina, 22 noiembrie 2014 – Cupa inotatorului “AS”: Locul 1 in probele de 50m spate si bras; Locul II in probele de 50m craul, future si mixt
  • Munchen, Germania, 22-23 mart 2014 – Head Trophy: Locul 14 in probele de 100 si 200m Spate
  • Sfantu Gheorghe,16 martie 2013 – Cupa Tri aluta: Locul III la proba 25m spate ( la categoria 2002 si mai mici)
  • Brasov, 1 iunie 2013 –  Cupa “Luna copiilor” : Locul I in probele de 50m craul si 50m spate
  • Targu Mures, 2 noiembrie 2013 – Cupa H2O: Locul III in proba de 50m spate si cu stafeta
  • Campina,23-24 noiembrie 2013 – cupa Contratimp: Locul II in probele de 50m liber,100m Mixt si 100m Bras.      Locul III in probele de 50m Bras si spate.

Eduard Keller

An nastere : 2003
Practica inotul din 2011

Performante obtinute (click)

  • Campina, 22 noiembrie 2014 – Cupa inotatorului “AS”: Locul II in proba de 50m Bras; locul III in probele de 50m Fluture si Mixt
  • Munchen, Germania, 22-23 martie 2014 – Head Trophy: Locul 8 in proba de 200m
  • Campina, 23-24 noiembrie 2013 – cupa Contratimp: Locul II in proba de 50m Bras si locul III in proba de 100m bras